record bgУ п'ятницю, 30 липня, до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми Карітас Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ організував інформаційну акцію "Подорожуй відповідально".

Акцію провели спільно з Департаментом соціальної політики Івано-Франківської ОДА та Департаментом молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради.

Метою акції було інформування населення Івано-Франківська щодо проблеми торгівлі людьми та ознайомлення із правилами безпечного працевлаштування і поїздок за кордон.

Охочі мали змогу споглядати інсталяцію у вигляді 93 коробок, на яких розміщувалися робочі інструменти, засоби для чищення та прибирання. Це невипадково: 93% постраждалих від торгівлі людьми – це трудова міграція. Громадянам роздавалися листівки, надавалися консультації.

До акції долучилася і засновниця школи ілюстрації "Patronus" Анна Авен: у червні вона звернулася до Карітасу з ініціативою привернути увагу громадськості до проблеми торгівлі людьми. Разом із учнями вони розробили серію принтів на тему безпечних подорожей за кордон під слоганом "Подорожуй відповідально", за що їх було нагороджено грамотами та подарунками від міського голови Руслана Марцінківа.

Карітас Івано-Франківськ працює у напрямку протидії торгівлі людьми з 2004 року, відтоді діє Консультативний центр з надання допомоги особам постраждалим від торгівлі людьми. За цей час Карітас надав допомогу 238 постраждалим.

У 2021 році уже було надано допомогу 5 постраждалим, усі чоловіки, які постраждали від трудової експлуатації.