record bgСучасне суспільство, на жаль, упереджено ставиться до людей з інвалідністю – їх не сприймають, цураються, подекуди не помічають. А їм потрібна підтримка, розуміння та прийняття такими, якими вони є.

Карітас вже понад десять років опікується молоддю з інвалідністю. Тут діє Центр соціальної реабілітації для осіб з інвалідністю.

Працівники Карітасу допомагають молоді з інвалідністю інтегруватися у суспільство. Адже те, що для нас є буденними справами, для них – це щоденне долання перешкод. Разом з працівники Карітасу вони роблять закупи, вчаться розпоряджатися грошима, готують на кухні, пораються у теплиці, де вирощують овочі, зелень та доглядають за квітами.

Для багатьох молодих людей Карітас за цей час став вже другим домом, більшість молоді ходить сюди щодня.

Заходи, що направлені на інтеграцію молоді з інвалідністю у суспільство проходять щомісяця: походи в кінотеатри, музеї, екскурсії, прогулянки у парку. Тренінги з самообслуговування знайомлять молодь з необхідними буденними навичками – зміна одягу, догляд за взуттям, правилам користування електроприладами, сервірування столу, прибирання приміщення. Також проводяться заняття з математики, письма, читання та інформатики.

Найбільшою втіхою для молоді є робота у творчих майстернях. Молоді люди шиють, набивають картин з ниток, виготовляють листівки, працюють з бісером, майструють у столярні.

Усі вироби йдуть на благодійний ярмарок «Майбутнє доброї справи в ТВОЇХ руках», що традиційно проходить у десяти парафіях УГКЦ Івано-Франківська.

Велику увагу у Центрі приділяють спорту. Молодь займається у спортивному та тренажерному залах. А головна спортивна подія, яку чекають увесь рік – це футбольний матч між командою франківського Карітасу та парафіяльного осередку у Бурштині. Щороку хлопці зустрічаються у товариському матчі.