record bgДіти – це майбутнє суспільства, сім’я – його фундамент. Та нерідко різні чинники підривають міцність фундаменту. Іноді це бувають непередбачувані ситуації, як наприклад, військові дії на Донбасі, окупація Криму, втрата батьків. Однак не завжди родина самотужки може впоратися з проблемами, що виникають у житті.

Карітас Івано-Франківськ бере під опіку дітей з родин, що опинилися у складних життєвих обставинах – це малозабезпечені родини, внутрішньо переміщені особи, сім’ї, у яких є діти з інвалідністю, діти, що позбавлені батьківського піклування.

Одним з важливих завдань для працівників Карітасу є покращення психологічної атмосфери у родині. Адже, коли дитина виховується у любові та взаємоповазі, у неї формується позитивна самооцінка, покращується навчання, вона легко може порозумітися з однолітками та батьками. Для цього діє Центр соціально-психологічної допомоги для дітей та їх сімей.

НАПРЯМИ РОБОТИ з дітьми та молоддю:

  • • педагогічна підтримка та розвиток дітей і підлітків (допомога з домашнім завданням, індивідуальні завдання з окремих предметів шкільної програми, гурток англійської мови, підготовка до ЗНО та вступних іспитів, допомога у виборі майбутньої професії, розвиваючі ігри, екскурсії, відвідування музеїв і театрів);
  • • соціальні навички та вміння встановлювати здорові відносини і мирно вирішувати конфлікти (групові тренінги з формування і розвитку базових та щоденних навиків – розпорядження часом, організація дня, догляд за тілом і гігієна, покупки, приготування їжі, розпорядження грошима, одяг і стиль та ін.);
  • • заохочення до активного, безпечного і здорового способу життя (лекції, дискусії, фільми, зустрічі з фахівцями та успішними людьми для популяризації безпечного і активного способу життя, спорт і активні ігри).

ВИБІР ПРОФЕСІЇ

Перед кожною молодою людиною свого часу постає серйозний вибір – яку професію обрати. Свідомий вибір професії в подальшому визначає добробут людини та її сім’ї, дає можливість самореалізації та кар’єрного росту.

Карітас допомагає молоді з соціально незахищених категорій визначитися з вибором професії. Соціальний супровід отримують діти, позбавлені батьківського піклування, з багатодітних та малозабезпечених сімей, діти з інвалідністю, діти ВПО та учасників АТО.

Для випускників Карітас організовує додаткові репетиторські заняття для здачі державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання. Це є неабиякою підтримкою, адже не кожна родина може собі дозволити заняття з репетитором. Працівники Карітасу разом з молоддю також відвідують дні відкритих дверей у навчальних закладах.

Працівники Карітасу також супроводжують молодь на їхньому першому робочому місці, підтримують, за потреби надають психологічну допомогу.

КОЛО ПІДТРИМКИ ДЛЯ БАТЬКІВ

Під пильною увагою Карітасу також перебувають й батьки. Для них проводяться тренінги, які направлені на удосконалення батьківських навичок, покращення вмінь у веденні домашнього господарства та поліпшення матеріального благополуччя.

Також діє група самодопомоги батьків «Коло підтримки», де обговорюються питання, з якими батьки самостійно не можуть впоратися, для вирішення проблеми запрошуються фахівці.

ПІДТРИМКА ВІЛ-ІНФІКОВАНИХ ДІТЕЙ

Карітас Івано-Франківськ також опікується ВІЛ-інфікованими дітьми. Діє Центр догляду і  підтримки  для ВІЛ- інфікованих  дітей. Ми надаємо дітям та батькам комплекс послуг задля поліпшення якості їхнього життя. Це медична, соціальна, психологічна, консультативна, адвокаційна підтримка. Карітас намагається максимально інтегрувати уражених ВІЛ/СНІДом дітей  у суспільство через спільні заходи з іншими підопічними. Також проводимо профілактичні заходи, що вчать толерантному ставленню до ВІЛ-інфікованих осіб та попередженню розповсюдження хвороби.