record bgМарія Васенда зі сльозам на очах пригадає ті дні, коли вода безжально нищила їхнє помешкання. Сліди від повені добре видно на стінах хати – води було по вікна.

Коли вода зайшла до хати, Марія з чоловіком та сином рятувалися на горищі. На щастя, у хаті на той час не було її старенької матері Анни Петрівни. Жінці 93 роки, лежача. Її до того часу забрала інша донька до себе у Івано-Франківськ.

Пані Марія переймається, що у хаті безлад. Але інакше просушити приміщення – ніяк. Роблять протяги, використовують вентилятори. Води було метр заввишки. Каже, виносили воду відрами.

Почали зривати підлогу. Стіни безжально покриває грибок, подекуди тріскають. Потріскала й плитка на кухні.

Майже всі меблі понищені. Сохнуть на вулиці. Але вони вже не придатні для використання.

"То мамині меблі, не викидаємо, тримаємо, аби переконалася, що то повінь так їх зіпсувала, бо не повірить нам", – каже жінка.

Пані Марія бідкається, бо має проблеми зі здоров'ям. Жінка перенесла операцію на нозі, ходити складно. У чоловіка – хвороба Паркінсона.

Каже, біда за бідою – хату затопило, а тут сестра прийшла допомогти з прибиранням, впала і зламала ногу.

Жінка сподівається на державну допомогу, бо коштів на відновлення помешкання немає.

"Я не хочу євроремонтів, ви бачити, ми живемо скромно, я була б дуже вдячна, як би нам помогли відновити хату так, як все було, – говорить жінка, – я лишніх грошей не хочу грошей, ні копійки".

Марія Васенда проживає у м. Галич Івано-Франківської області.

Працівники Карітасу передали жінці допомогу у вигляді продуктових наборів та миючих засобів від Archeparchy of Philadelphia - Філадельфійська Архиєпархія УГКЦ.

Дякуємо Владиці Борису (Гудзяку) за підтримку!Спішім творити добро!