record bg



У середу, 4 березня, відбувся тренінг "Цифрова безпека журналістів: що треба обов'язково зробити".

Тренінг ініціював та організував Карітас Івано-Франківськ з метою забезпечення безпеки у роботі з особистими даними.

На тренінгу акцентували увагу на аспектах, що допомагають убезпечити користування даними, зокрема, безпеку листування та безпечні комунікації.

Спікер тренінгу та експерт Школи цифрової безпеки DSS380 Павло Бєлоусов зазначає, що від небезпеки в інтернеті та фішингу ніхто не застрахований і потрібно відповідальніше ставитись до користування пристроями. Оскільки, навіть відомі й досить впливові люди стають жертвами зловмисників:

"Якщо ми говоримо про таку сферу як журналістика, то під загрозою опиняються, як і дані, так і репутація, – говорить Павло Бєлоусов, – насамперед, безпекою треба займатись. Ігнорувати це ніяк не можна. Використання одних і тих самих паролів для всіх мереж зовсім не ефективно. Не потрібно ніколи нехтувати двофазовою автентифікацію, хоч це може бути і незручно. Слід також не забувати про оновлення програм та програмного забезпечення. Я думаю, всі пам’ятають ситуацію з засновником Амазону, коли через неоновлений месенджер зловмисники вкрали всю інформацію з телефону".

На тренінгу експерт поділився низкою порад, які полегшать роботу у мережі та створять надійний захист особистих даних, а саме – створення паролів, резервних копій, використання VPN тощо.

"Сьогодні ми зібрали журналістів, тому що хочемо їх залучити до миробудівничих процесів, адже саме від їхньої подачі інформації формується суспільна думка, – говорить виконавчий директор Карітасу Івано-Франківська Наталя Козакевич, – а отже захист особистих даних, особистої інформації є дуже важливою для представників ЗМІ у їхній роботі".

Франківський Карітас проведе ще декілька тренінгів для журналістів. Стосовно тем – то працівники Карітасу провели опитування серед працівників ЗМІ, аби відповісти на запити та організувати тренінги на такі теми, які їх цікавлять.

Тренінги для журналістів франківський Карітас організовує в рамках проекту "Долаючи розломи у громадах, що постраждали від конфлікту: від зцілення до співпраці" за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та Карітасу Німеччини.