payday

Статистика

На даний момент 19 гостей на сайті
Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)
Місце для зустрічей : як франківський Карітас обстоює інтереси дітей та молоді з інвалідністю у Богородчанському районі Друк
Четвер, 09 листопада 2017, 22:04

Діти та молодь з інвалідністю, як і усі інші, потребують спілкування. Є потреба, є бажання і дітей, і батьків, однак немає найважливішого – придатного для цього приміщення.

У Богородчанському району дітей та молоді з інвалідністю – 120 (і це лише ті, якими опікується БО "Світла Надія"), а приміщення, де вони зараз збираються, замале для такої кількості дітей.

Саме тому, у середу, 8 листопада, франківський Карітас зустрічався з представниками Богородчанської РДА, аби сприяти виділенню приміщення, обговорити нагальні проблеми БО "Світла Надія" та розробити механізм надання соціальної допомоги для дітей та молоді з інвалідністю у районі. На зустрічі також були присутні батьки дітей з інвалідністю та голова ГО "Світла Надія" Надія Стефурак.

"В тому приміщенні, де ми зараз збираємось, навіть немає, де чаю попити, – каже мати дитини з інвалідністю Надія Стрембицька, – ми всі потоваришували, підтримуємо один одного, а от місця, де ми могли усі разом збиратися, де б для дітей могли проводити заняття немає".

У теперішньому приміщенні є невеликий тренажерний зал, масажна кімната та хол. Однак приміщення не опалюється, люди користуються електричними обігрівачами, і як результат – великі платіжки за електроенергію.

Батьки дітей з інвалідністю нарікають на місцеву владу, кажуть, немає ні допомоги, ні підтримки.

Голова БО "Світла Надія" Надія Стефурак вже зверталася з листами до Богородчанської районної адміністрації з проханням виділити приміщення, однак поки безрезультатно. Представники районної ради у свою чергу повідомили, що приміщення магазину, яким хотіли в майбутньому скористатися члени БО "Світла Надія" не належить до фонду комунального майна, воно є у приватній власності.

Наразі вдалося лише домовитися про наступну зустріч з представниками Богородчанської районної адміністрації для подальшого обговорення питання. Круглий стіл заплановано на кінець лютого.

Франківський Карітас вже десять років опікується молоддю з інвалідністю, відколи відкрився Центр дозвілля та соціальної адаптації для дітей та молоді з інвалідністю на базі Карітасу. За цей час також створено сім осередків груп самодопомоги людей з інвалідністю у Івано-Франківській області – м. Бурштин, смт. Отинія, смт. Рожнятів, м. Калуш, м. Тисмениця, Верхнянська ОТГ та смт. Богородчани. Карітас підтримує ініціативи батьків дітей та молоді з інвалідністю та лобіює виділення коштів з місцевого бюджету для надання соціальної допомоги дітям та молоді з інвалідністю.

Захід відбувся в рамках проекту "Створення базових структур самодопомоги в Івано-Франківській області" за фінансової підтримки Карітасу єпархії Фульда та Акції "Людина" та проекту "Соціальні центри для дітей та молоді із неповносправністю із соціально незахищених сімей" за фінансової підтримки МБФ "Карітас України".

 
Усі права застережено Карітас УГКЦ © 2009 м. Івано-Франківськ
Технічна підтримка: © Компанія ІТ-Експерт