payday

Статистика

На даний момент 53 гостей на сайті
Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)
Івано-Франківський Карітас приймав партнерів з Німеччини Друк

Сьогодні, 25 травня, завершився візит партнерів з Карітасу єпархії Фульда.

Гості з Німеччини в перший день візиту зустрілися з батьками молоді з особливими потребами, які відвідують центр соціальної адаптації та інтеграції Івано-Франківського Карітасу. Батьки були дуже вдячні Карітасу за можливість відвідувати центр, адже завдяки роботі у майстернях, відвідування гурткових занять, тренінгів з вдосконалення навиків самообслуговування та тренінгів самоадвокатування, молоді люди почуваються більш впевненими у повсякденному житті та соціумі. Однак батьки нарікали на байдужість держави до потреб їхніх дітей.

 

Представники Карітасу Фульда поділилися своїм досвідом у роботі з неповносправною молоддю, зокрема, розказали про майстерні. «У майстернях наша молодь працює для потреб промислових підприємств, підприємства роблять замовлення, ми виконуємо і за це нам платять гроші, - це обробка металу, пакувальні, монтажні роботи, - каже Бернд Вістрах, керівник виробничих майстерень, - однак щодо фінансування майстерень у нас простіше тому, що на майстерні кошти виділяє держава».

В цей же день гості Німеччини взяли участь у відкритті та освяченні Центру соціальної адаптації та інтеграції для молодих людей з інвалідністю у Рожнятові. Центр працюватиме на базі парафіяльного будинку. Дві кімнати, коридор та підсобне приміщення відремонтував місцевий священик отець-декан  Василь Пастух завдяки фінансовій підтримці благодійної фундації «Людина в потребі» (м. Трір, Німечинна). А поки йшов ремонт, отець Василь більше року приймав дітей у себе вдома.

У рамках триденного візиту представники Карітасу Фульда, окрім Рожнятова,  ще відвідали Тисменицю, де також існує осередок самодопомоги. Також зустрілися з керівниками груп самодопомоги, що діють у регіоні. Завдяки зусиллям Івано-Франківського Карітасу вже існує сім таких груп – у Тисмениці, Калуші, Рожнятові, Богородчанах, Отинії, Бурштині та  Верхні. Остання  з них сформована на базі парафій, інші – на базі об’єднаних територіальних громад.

Партнери з Німеччини послухали звіт своєї землячки Паули Ос, що з жовтня  минулого року є волонтеркою у Івано-Франківському Карітасі. Паула була задіяна у декількох проектах: працювала з дітьми у важких життєвих обставинах, з молоддю з особливими потребами та з людьми похилого віку. Проводила кулінарні заняття, ходила разом з дітьми на екскурсії та допомагала у благодійній їдальні.

Партнери з Карітасу Фульда були приємно вражені тим обсягом та якістю роботи, з яким впорався Івано-Франківський Карітас та й надалі планують продовжувати співпрацю, яка триває з 2009 року.

Наталя Козакевич, виконавчий директор Івано-Франківського Карітасу, наголошує, що ще є над чим працювати, на даний момент потрібно мотивувати батьків дати більше можливостей дітям з інвалідністю. «Карітас проводить пошук роботи для молоді, ми підняли питання їхнього працевлаштування на рівні департаменту соціальної політики, ми тісно співпрацюємо з центром зайнятості, - каже пані Наталя, - однак, як виявилося, батьки не готові, щоб їхні діти були зайняті».

Наразі Івано-Франківський Карітас опікується близько 300 дітьми з фізичними та розумовими обмеженнями. А також продовжує створювати групи самодопомоги у регіоні та привертає увагу громади, влади, парафій до потреб молоді з особливими потребами.

 
Усі права застережено Карітас УГКЦ © 2009 м. Івано-Франківськ
Технічна підтримка: © Компанія ІТ-Експерт