payday

Statistics

We have 32 guests online
Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)
Франківський Карітас співпрацює з Центром пробації в Івано-Франківській області Print
Thursday, 17 January 2019 11:24
There are no translations available.

11 червня 2018 року у рамках виконання Порядку розроблення та реалізації пробаційних програм, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 року № 24,  підписано два накази за № 1797/5 «Про затвердження пробаційних програм для неповнолітніх суб’єктів пробації» та № 1798/5 «Про затвердження пробаційних програм для повнолітніх суб’єктів пробації».

Роботу з під обліковими суб’єктами пробації, на яких судом покладено обов’язок – проходження пробаційної програми здійснюють працівники пробації, які пройшли спеціальне навчання та отримали відповідні сертифікати. 

Так 11.01.2019 року, в рамках реалізації пробаційних програм, начальником Тисменицького РС філії ДУ «Центр пробації» в Івано-Франківській області Наталією Гавриш спільно з  практичним психологом-консультантом БФ «Карітас-Івано-Франківськ» Валерією Худзіцькою та із клієнтом пробації було проведено чергове заняття за пробаційною програмою «Попередження вживання психоактивних речовин».

Метою пробаційної програми є досягнення позитивних змін у поведінці суб’єкта пробації, розвиток та підтримка в учасників/ учасниць навичок ефективного самоконтролю, усвідомлення необхідності стратегій зменшення шкоди від вживання та підвищення вмотивованості до відмови від вживання ПАР. 

Однією з першочергових цілей програми «Попередження вживання психоактивних речовин» є навчання учасників розпізнавати ситуації, в яких вони найбільше схильні до вживання ПАР, а також пошук шляхів запобігання подібних ситуацій та розвиток ефективних способів справлятися з різними життєвими ситуаціями, почуттями і поведінкою, пов'язаними з вживанням ПАР. 

Програма «Попередження вживання психоактивних речовин» враховує те, що частина осіб, які перебувають у конфлікті з законом, пережили травматичні обставини у минулому, що мали вплив на формування їх стилю подолання, а саме вибір поведінки зловживання ПАР, як метод реагування у тригерних ситуаціях. Відповідно програма містить компонент розвитку здорових методів саморегуляції зі стресовими переживаннями, у тому числі подолання віктимних стратегій з метою формування ефективного реагування на складні життєві обставини та насильницькі дії з боку оточення.

Співпраця діє в рамках проекту "Створення Центру підтримки сім'ї в якості моделі для інтеграції вимушено переміщених осіб і приймаючих громад в Україні". Проект співфінансовано в рамках Програми співпраці у сфері розвитку «Польська допомога» Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Публікація висловлює виключно думку автора та не може сприйматися, як офіційна позиція Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

 
All rights reserved Caritas Church © 2009 Ivano-Frankivsk
Technical Support: © Company IT Expert