payday

Statistics

We have 20 guests online
Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)
Caritas Church - Ivano-Frankivsk
Жити навпомацки. Історія незрячої жінки, якої опікується франківський Карітас Print
Friday, 14 June 2019 18:43
There are no translations available.

Наталя Шульга любить фіалки, бо цвітуть цілу зиму. Однак милуватися красою квітів вона вже не може. Жінка повністю незряча. Зараз їй – 58. Зір втрачала поступово. А почалося все, коли Наталя була ще в першому класі. Причина – ДТП. Про недогляд лікарів, секрет ідеального порядку вдома та веселу вдачу – у відвертій розмові з підопічною Карітасу.

… Першокласниця Наталя до школи того дня не пішла. Чи хвора була, вже й не пам’ятає. Підходила та година, коли дівчинка зустрічала маму з роботи. Наталя переходила дорогу, хотіла перестрибнути калюжу. На зустріч їхав "Москвич", водій не зупинився, думав, що об’їде дівчинку, але зачепив крилом машини. Наталя впала і вдарилася до бруківки.

Read more...
 
Коли рідним байдуже. Франківський Карітас допомагає важкохворій медичній сестрі Print
Monday, 10 June 2019 14:08
There are no translations available.

Свого часу вона допомагала хворим, а тепер сама потребує опіки та догляду. Надія Дзундза в минулому – медична сестра. Жінка хворіє розсіяним склерозом (церебро-спінальна форма, прогресуючий перебіг, псоріаз). Про хворобу, байдужість рідних та допомогу франківського Карітасу – з розповідей працівників.

На початках пані Надія могла ще сидіти в кріслі, а зараз жінка прикута до ліжка. Під час першого візиту мультидисциплінарної виїзної бригади Карітасу Івано-Франківська у жінки виявили пролежні, що виникли через недбале поводження родичів з хворою. Насамперед, пані Надія не мала комфортного ліжка, а вузький диван змушував її лежати в одному незручному положенні. Рідним було важко повертати хвору та проводити різні маніпуляції по догляду. Та найгірше, що кидалося в очі – це байдужість близьких до важкохворої.

Read more...
 
Здоров’я не повернеш. Спогади ліквідатора аварії на Чорнобильській АЕС Print
Friday, 07 June 2019 09:55
There are no translations available.

Село Побережжя Тисменицький район Івано-Франківська область

Василю Ходаку було 27 років, коли сталася аварія на Чорнобильській атомній електростанції. З тих пір минуло 33 роки. Чоловік вже все добре не пам’ятає, у нього розсіяний склероз та I група інвалідності. Згадувати все допомагає дружина. І це єдине, що весь цей час рятувало чоловіка – любов та турбота його Марії.

Read more...
 
У всьому винні протяги. Історія самотності однієї остарбайтерки Print
Monday, 03 June 2019 12:11
There are no translations available.

Cело Голинь Калуський район Івано-Франківська область

Маленькій Катерині було років п’ять, коли їх з матір’ю вивезли до Німеччини на примусові роботи. То був 1942 рік. Пам’ятає небагато, навіть назву міста не пригадує. але дещо все-таки закарбувалося у пам’яті жінки. Про німецькі цукерки, працю, яка нищила людину та чутки, що завадили створити сім’ю – історія життя остарбайтерки Катерини Корфіль.

У Німеччині мама Катерини працювала на полі. На роботу йшла, коли донька ще спала, а приходила пізно ввечері. Жили у гуртожитку, по декілька сімей у кімнаті. З дітей, крім Каті, нікого не було. Дівчинка гралася на подвір’ї. Одна. Єдиною її подругою була сусідка-німкеня. Бачились через паркан. Німкеня працювала у себе на городі. Розмовляла з дівчинкою німецькою, але та нічого не розуміла. Пригощала Катю печивом, цукерками.

Read more...
 
Франківський Карітас запрошує на Свято в дитячому містечку "Маю право!" Print
Wednesday, 29 May 2019 15:07
There are no translations available.

20190530У п'ятницю, 31 травня, о 14:00 за адресою вул. Лесі Українки 1, Карітас Івано-Франківськ спільно зі службою у справах дітей виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради організовує Свято в дитячому містечку "Маю право!" до Міжнародного дня захисту дітей.

Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 125
All rights reserved Caritas Church © 2009 Ivano-Frankivsk
Technical Support: © Company IT Expert